Birleşmiş Milletler Çölleşmeyle Mücadele Konferansı
Çölleşme İle Mücadele 12. Taraflar Konferansı’nda Bildirimizi Sunduk
Genel Müdürümüz Zir. Y. Müh. A. Ömer YULUĞ çölleşme ile mücadele kapsamında yaptığı sunumunda sulama sistemlerindeki yenilikler ve doğa kanunları ile entegre çalışabilen akıllı sulama teknolojileri hakkında bildiri sunarak, çölleşmenin önlenmesi kapsamında somut önerilerini belirtti.
Küresel Isınma ve Sulama Sistemi Otomasyonları
Güney İlkkuş’un sunduğu Kanal 35 “İş Yemeği” programına konuk olan Genel Müdürümüz Ziraat Yüksek Mühendisi A. Ömer Yuluğ; küresel ısınma, sulama sistemi otomasyonları ve sulama sektörünün tarım politikalarına yansımaları hakkında çok değerli bilgiler veriyor.
Fuardayız-Yuluğ Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı 2017
AgroExpo 2017’de Çiftçi Tv’ye röportaj veren Genel Müdürümüz Ziraat Yüksek Mühendisi A.Ömer Yuluğ; sulama ve su yönetimi hakkında düşüncelerini paylaşıyor.
Sulama Sistemlerinde Nano Teknolojiler
Prof. Dr. Meltem Onan’ın sunduğu Ege Tv “Sora, Sora” programına konuk olan Genel Müdürümüz Ziraat Yüksek Mühendisi A. Ömer Yuluğ; Küresel Isınma ve Sulama Sistemleri hakkında detaylı bilgilere değiniyor.
Özellikle, ABD ve Türkiyedeki su yönetimi uygulamaları ve atık suların arıtılarak sulama amaçlı deşarj edilmesi konularını örnek olaylar ve karşılaştırmalar ile açıkladı.